Do niedawna najbardziej popularny pakiet biurowy na świecie nosił nazwę Microsoft Office. Jednak przyszedł czas na przebranżowienie i od teraz użytkownicy korzystają z Microsoft 365. Wiele firm decyduje się na Office od firmy z Redmond z racji tego, że jest to sprawdzone rozwiązanie. Dla przedsiębiorców nie liczy się zakup najlepszej usługi. Najważniejsza w tym przypadku jest przede wszystkim pewność. Kiedy plik zostanie wysłany do innego przedsiębiorcy, ten bez problemu będzie w stanie go włączyć i zobaczyć efekty pracy.
Czym jest Microsoft 365?
Jest to po prostu Microsoft Office, lecz ze zmienioną nazwą. Firma Microsoft chciała podkreślić w tej usłudze swoją markę jeszcze bardziej nazywając ją Microsoft 365. Poza tym funkcjonowanie pakietu biurowego — z wyjątkiem dodania kilku nowych funkcji niedostępnych w Polsce — się nie zmienia. W ten sposób firma chce połączyć pracę pakietu biurowego instalowanego na komputerze wraz ze swoimi rozwiązaniami chmurowymi.
Co wchodzi w skład Microsoft 365?
W pakiecie biurowym Microsoft 365 można znaleźć następujące rozwiązania:
● Word,
● Excel,
● PowerPoint,
● Outlook,
● Publisher,
● OneDrive,
● SharePoint,
● Yammer,
● OneNote,
● inne.
Na pewno pierwsza trójka jest bardzo dobrze znana dla wszystkich przedsiębiorców. To podstawowe programy, na których zapewne pracuje każda firma. Word jest edytorem tekstu, w którym stworzysz potrzebne dokumenty — przykładowo dla swoich pracowników. Excel to arkusz kalkulacyjny, gdzie możesz dokonać kalkulacji budżetu na przeprowadzenie ważnej inwestycji dla swojej firmy. PowerPoint to rozwiązanie pomocne podczas robienia prezentacji — na przykład nowego produktu w celu dostrojenia oferty dla poszczególnych grup klientów. Outlook jest klientem pocztowym, który służy do obsługi maila. Oczywiście można znaleźć tam wiele zaawansowanych opcji, jednak możliwe, że nigdy z nich nie skorzystasz.
SharePoint i inne — co to jest?
Kolejne programy mogą być już zdecydowanie mniej znane dla przeciętnego użytkownika. Publisher przyda się wszędzie tam, gdzie dochodzi do składania publikacji — jeśli Twoja firma prowadzi przykładowo newsletter, wtedy zapewne Publisher będzie opcją wartą uwagi. Możliwe, że OneDrive jest nieco bardziej znanym rozwiązaniem od Microsoftu. Jest to chmura, w której możesz przechowywać dane i korzystać z nich bez względu na urządzenie, na którym pracujesz. SharePoint jest narzędzie adresowanym do korporacji — pozwala na wygodne udostępnianie materiałów pomiędzy pracownikami. Yammer jest serwisem społecznościowym, który działa w obrębie danego przedsiębiorstwa. Tam można się komunikować, wstawiać zdjęcia z wakacji — czyli wszystko to samo, co w przypadku Facebooka, lecz treść trafia jedynie do Twoich współpracowników.
Ostatnim programem jest OneNote, który służy do robienia notatek. Na pewno będzie pomocny w sytuacji, kiedy przyjmujesz nowe obowiązki i musisz wszystko sobie dokładnie opisać.
Webinarium marketing — promuj się w sieci poprzez prowadzenie relacji na żywo, a także dowiedz się czym jest ten sposób reklamy i jak go wdrażać!
Webinarium marketing to jedna z mniej popularnych strategii reklamowych, która co najwyżej wykorzystywana jest częściowo przez niewielką liczbę osób. Może jednak być bardzo ciekawym pomysłem