Sposoby na zaistnienie w świadomości klientów

świadomość klientów

Odpowiedzią na pytanie, jak przeprowadzić solidnie i skutecznie pozycjonowanie firmy i pozycjonowanie produktu powinna być dbałość o szczegóły i ciągłe monitorowanie trzech stref. Pierwsza to opcje dostępne w pozycjonowaniu. Druga to sama firma. A trzecią są produkty.

1. Co ma do dyspozycji firma
a) jeżeli przedsiębiorstwo jest potentatem musi zabiegać o pozycję prymatu i oczyszczać przedpole za wszelką cenę. I w ten sposób walczyć o zwyżkę obrotów.
b) ciągle zwiększać wachlarz dostępnych produktów, tak by dać obecnym i przyszłym klientom możliwość wyboru. Z większej listy dostępnych produktów rodzi się zwiększający się wolumen sprzedaży
c) produkty upodabniające się do innych. To tak zwana nowa odsłona. Stary produkt odświeżony atrakcyjnym opakowaniem i wyższą uszlachetniającą go ceną.
d) segmentacja rynku, gdyż właściwie rozpoznana branża pozwala znaleźć zalegające w rynku pokłady energii.
e) właściwe opisanie rynku pod względem niszowości. Pozwoli to uszczelnić wybrany segment i ograniczyć działania konkurencji.
f) pokazanie właściwej relacji jakości produktu do ceny.

2. Firma jest najważniejsza
Kreowanie wizerunku firmy polega na zdobywaniu i utrzymaniu zainteresowania nabywców. Ciągłe zainteresowanie może utrzymać tylko firma wyjątkową albo taka, które w kreowanie wizerunku włoży wystarczająco dużo energii.
Świetnym sposobem na pokazanie kompanii na tle konkurentów jest mapa percepcji firmy. Graficzny sposób przekazania informacji jest łatwy do przyswojenia. Mapa wygląda dość pospolicie. Na układzie współrzędnych nanosi się dwie rozpatrywane wartości charakteryzujące przedsiębiorstwo. W zależności od stosunku wartości obu parametrów firma pokazuje się jednej z czterech ćwierci układu.

3. Decyzje na rzecz produktu
W tym wypadku decydujące są działania ludzi. Decyzje zakupowe klientów są najważniejsze dla istnienia firmy. Najlepszym sposobem jest właściwą ekspozycję towarów przed oczami klientów. Tu znów warto przywołać starą zasadę o częstości kontaktów w celu wyrobienia więzi. Tylko w ten sposób można dopiąć swego i pozostać na rynku liderem.

Reklama

Udostępnij:

Więcej artykułów

Prowadzisz firmę?

Dodaj firmę do katalogu.

Reklama

Najnowsze firmy w katalogu