Microsoft Teams, Google Meet czy Zoom Meetings — co wybrać dla swojej firmy na potrzeby spotkań online?

aplikacja do spotkań online

Biznes od bardzo długiego czasu jest powiązany ze światem technologii. W wielu przypadkach warunkuje jakiekolwiek funkcjonowanie — w przypadku poszczególnych usług takich jak telekomunikacja. Dla wielu sektorów stanowi atrakcyjne poszerzenie oferty między innymi o możliwości zautomatyzowania pewnych procesów, co pozwala, aby to maszyny wykonywały najbardziej monotonną pracę, a ludzie zajmowali się zadaniami o wiele bardziej złożonymi. W dobie koronawirusa wiele firm zdecydowało się na pracę zdalną. Jednak pojawia się potrzeba kontaktu ze swoimi pracownikami. tutaj na ratunek przychodzą trzy propozycje: Microsoft Teams, Google Meet oraz Zoom Meetings. Co wybrać?

spotkanie online


Google Meet


To rozwiązanie zaproponowane przez internetowego giganta. Słynie przede wszystkim z tworzenia wielu komunikatorów, jednak Google Meet jest propozycją kierowaną stricte do biznesu. To profesjonalne narzędzie, które już na chwilę obecną wykorzystuje znaczna liczba firma na całym świecie. Jednymi z największych zalet jest możliwość obsługi przez przeglądarkę. Google Meet nie ma możliwości pobrania aplikacji na telefon. To pozwala na pracę na wielu stanowiskach. Po prostu wystarczy się zalogować na swoje konto Google i to wszystko. To jeden z przykładów prostoty, z jaką gigant obmyślił to narzędzie
Google Meet jest pozbawione wielu niepotrzebnych, bajeranckich funkcji, których nie użyłbyś zapewne ani razu. Dzięki temu komunikator jest lekki, przejrzysty i prosty w użytkowaniu. To sprawia, że firma może skupiać się nad rozwojem tych najważniejszych funkcji — rozmowie. Jeśli jednak potrzebujesz więcej funkcji, wówczas nie trzeba się o to przejmować. Google Meet działa wraz z innymi usługami Google. Przykładowo Kalendarz Google pozwoli Tobie umawiać wszystkie rozmowy bezpośrednio za jego pośrednictwem. Dlatego, jeśli jesteś użytkownikiem G suite lub zwykłych usług Google takich jak Gmail, Dokumenty Google, Arkusze Google, Prezentacje Google, Formularze Google oraz innych.


Microsoft Teams


To propozycja od kolejnego giganta, czyli Microsoftu. Jego komunikator jest szczególnie ciekawa dla użytkowników pakietu Microsoft 365. Jest kompatybilny z usługami takimi jak Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft PowerPoint oraz wiele innych. Dodatkowo pozwala na organizację pracy — dashboard, planner. Wiele osób narzeka na ociężałość narzędzia. Dlatego, jeśli nie potrzebujesz wszystkich funkcji, wówczas może się okazać, że nie będziesz zadowolony ze swojego wyboru. Poprzednikiem Teamsa był Skype Biznes, który obecnie został już wygaszony. Microsoft Teams będzie dobrym wyborem wtedy, kiedy pracujesz na co dzień z aplikacjami takimi jak Microsoft Word, Excel, PowerPoint, ponieważ masz możliwość podglądu i edycji wysyłanych plików.


Zoom Meetings


To alternatywa dla dwóch wielkich graczy w technologicznym świecie. Swoją największą popularnością cieszy się przede wszystkim w krajach skandynawskich. To właśnie tam jest komunikatorem numer jeden wśród firm. W Polsce ma również całkiem sporą rzeszę fanów. Korzystają z niego zarówno firmy, jak i organizacje pozarządowe. Jest ceniony między innymi za prostotę oraz posiadanie podstawowych funkcji takich jak whiteboard. Dodatkowo można tutaj znaleźć wszystko to, co w powyższych propozycjach, czyli kafelkowy widok rozmówców oraz możliwość udostępniania ekranu. Ostatnio Zoom cieszy się nieco gorszą popularnością ze względu na traktowanie kwestii prywatności, jednak nikt w tej kategorii nie jest idealny. Microsoft Teams niedawno wykrył błąd, który umożliwiał kradzież danych poprzez wysłanie odpowiedniego GIF-a.
Podsumowanie
Wybór oczywiście nie należy do najprostszych. W wielu przypadkach można odbyć walkę z samym sobą. Każda propozycja ma swoje wady i zalety, które momentami trudno jest porównać z innymi. Dobrą wskazówką jest korzystanie z tej usługi, która jest częścią pakietu narzędzi z jakich korzysta firma. Używasz Microsoft 365? Wówczas warto pomyśleć nad Microsoft Teams, ponieważ jest to składowa całego pakietu i jest kompatybilna z takimi aplikacjami jak Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft PowerPoint oraz wiele innych.
Jednak, jeśli jesteś użytkownikiem usług Google oraz pakietu G suite, wówczas warto mieć na uwadze Google Meet. To bardzo wydajne narzędzie, które cieszy się przede wszystkim wysoką jakością połączeń oraz prostotą użytkowania. Dodatkowo jest to usługa kompatybilna ze wszystkimi innymi takimi jak Gmail, Kalendarz Google, Dokumenty Google, Arkusze Google, Prezentacje Google oraz wiele innych.
Zoom Meetings to rozwiązanie, które warto wybrać, jeśli nie potrzebujesz kompatybilności z powyższymi usługami, ponieważ przykładowo z nich nie korzystasz w ogóle w swojej firmie. Zoom Meetings to ciekawe rozwiązanie dla kogoś, kto potrzebuje dobrego komunikatora i nie planuje układać na nim całej firmy — dashboardów, listy obecności i innych. Dlatego wybór należy do Ciebie, warto zrobić samodzielne testy i zdecydować się na to, co będzie Twoim zdaniem najlepszym wyborem. Ważne, aby Tobie pracowało się dobrze na wybranym przez Ciebie komunikatorze.

Reklama

Udostępnij:

Więcej artykułów

Prowadzisz firmę?

Dodaj firmę do katalogu.

Reklama

Najnowsze firmy w katalogu

parawre

Gruntowne sprzątanie – ParaWre!

ParaWre – to zdecydowanie sprawdzona firma, która gruntownie posprząta dom, mieszkanie, ale również firmę, restaurację, czy gabinety kosmetyczne, lekarskie i inne. Firma ParaWre specjalizuje się

Czytaj więcej »